چگونه عنوان های جذاب و پر فروش برای محصول ، ایمیل و صفحه ی فرودمان بنویسیم …

اگر زمان اندکی از راه اندازی وب سایت تان گذشته باشد حتما به این نتیجه رسیده اید که : کلید موفقیت هر کسب و کار اینترنتی برای به دام انداختن مشتریان محتوای جذاب است .   محتوای جذاب باعث موارد زیر می شود : افزایش ترافیک ارگانیک سایت افزایش فروش سایت تبدیل بازدید کننده به [...]
145
اگر زمان اندکی از راه اندازی وب سایت تان گذشته باشد حتما به این نتیجه رسیده اید که : کلید موفقیت هر کسب و کار اینترنتی برای به دام انداختن مشتریان محتوای جذاب است . 

محتوای جذاب باعث موارد زیر می شود :

  • افزایش ترافیک ارگانیک سایت
  • افزایش فروش سایت
  • تبدیل بازدید کننده به مشتری وفادار
  • بهبود سئو و رتبه سایت
  • ایجاد رابطه دوطرفه با مشتری
 و همه اینها یعنی موفقیت در کار و به درآمد رساندن سایت .  محتوای جذاب   طبق یک گزارش افرادی که عنوان ها را می خوانند تقریبا 5 برابر افرادی است که متن مقاله را می خوانند . همچنین 55 درصد ازکل بازدید های یک صفحه فقط در همان چند ثانیه اول جذب  محتوا شده و تا پایان مقاله خواندن را ادامه داده اند . 

پس اگر بتوانیم عنوان و تیتر جذاب برای مقالات و محصولات بنویسیم چندین گام جلوتر هستم و می توانیم امیدوار باشیم که اولین قدم در جذب مخاطب و ترغیب او به خواندن متن مقاله یا محصول را برداشته ایم .

 پس برای نوشتن یک عنوان جذاب باید وقت بگذاریم و سعی کنیم چندین عنوان را بنویسیم و یکی از آنها را انتخاب کنیم یا یک عنوان را آنقدر بالا و پایین کنیم یا با آن بازی کنیم تا به قدر کافی جذاب شود . 

برخلاف باور های عمومی موفق ترین عنوان هایی که منجر به افزایش فروش شده اند عنوان های خلاقانه نبودند بلکه عنوان ها و تیتر هایی بودند که هوشمندانه و بر طبق یک الگوی مشخص نوشته شده بودند .

 این خبر خوبی است برای ما چون نشان می دهد برای اینکه محتوای جذاب تولید کنیم نیاز نیست یک نویسنده ی حرفه ای که چندین سال مقاله یا کتاب تولید کرده است ، باشیم بلکه کافی است از چند الگوی مشخص و اثبات شده استفاده کنیم . فرمول های عنوان نویسی

در زیر 10 فرمول جهت نوشتن عنوان و تیتر های جذاب با مثال آورده ایم :

 

1- استفاده از وعده یا قول خلاقانه و جذاب به مخاطب تا با خواندن آن به نتیجه برسد .

مثال :در عرض 60 روز صدر نشین نتایج گوگل شوید .اگر می خواهید رتبه و سئوی وب سایت تان افزایش پیدا کند ، در ویلگول ثبت نام کنید . 

2- استفاده از اعداد   در عنوان ها (استفاده از اعداد به صورت عددی بخصوص اعدادذفرد 20 درصد نرخ کلیک را افزایش می دهد.)

 مثال :5 ترفند عنوان نویسی که تا کنون کسی به شما نگفته است .11 سوال مهم که آینده شغلی شما را تحت تاثیر قرار می دهد .7 قابلیت جدید در گوشی آیفون x …  

2- دادن یک پیشنهاد رد نشدنی ، با ارزش و بسیار خواستنی به مخاطب :

ارزش ذهنی مخاطب هدف خود را بشناسید و به مخاطب هدف خود بگویید چگونه  هر چه سریعتر و راحت تر می توانید آنها را به این ارزش برسانید .این پیشنهاد رد شدنی می تواند ارزش مالی و مادی داشته باشد .مثال : چگونه توضیح محصولی را بنویسیم که مخاطب جز خرید محصول راهی دیگر نداشته باشد + مثال تصویریآموزش ساخت 11 عدد بک لینک عالی از سایت های با پسوند Gov. و EDU. 

3- استفاده از کلمه  ” چگونه ” یا   ”  راه حل قدم به قدم ” :

با استفاده از این روش به مخاطب می گوییم که راه حل هایی را به او یاد می دهیم که به ثروت بیشتر ، اعتماد به نفس بیشتر ، آرامش و شادی بیشتر و… برسد . مثال :راهنمای قدم به قدم نوشتن یک عنوان جذاب و درگیر کننده …چگونه می توانیم در عرض چند ماه 20000 کاربر جذب کنیم .چگونه در عرض یک سال به درآمد صد میلیونی برسیم . 

4- استفاده از توصیه مشتریان راضی  در عنوان 

مثالشما تنها خبر نامه ای هستید که من برای خواندن آن لحظه شماری می کنمبهترین دوره ی آموزشی که شرکت کردمهیچ وقت مثل امروز از خرید این گوشی راضی نبودم . 

5- استفاده از نظر افراد یا شرکت های مشهور در عنوان 

سایت moz از چه روش هایی برای بهینه سازی سایت خود استفاده می کند .روش رابرت کیوساکی برای میخکوب کردن مخاطبین چیست ؟  

6- استفاده از ترس ها در عنوان نویسی :

مثال :8 اشتباه مهلک در بهینه سازی سایت7 اشتباهی که یک وبلاگ نویس مبتدی معمولا انجام می دهد چیست  

7- استفاده از زندگی خصوصی افراد در عنوان :

معمولا افراد علاقه زیادی  در  مورد زندگی خصوصی افراد مشهور دارند .مثال :یک روز از زندگی دونده ی مشهورپشت صحنه یک اینفلونسر معروف اینستاگرام  

8 – ایجاد حس کنجکاوی در افراد :

راز های لو رفته دیجی کالا در فروشمهمترین عوامل موفقیت در کسب و کاراشتباهی که بامیلو را ورشگسته خواهد کرد .   

9- استفاده از سوال در عنوان نویسی :

چرا 98 درد کسب و کار ها در سال اول شکست می خورندآیا پول درآوردن از اینستاگرام واقعیت دارد ؟آیا کافئین عملکرد مغز را افزایش می دهد ؟ 

10- ایجاد حس اضطراب در مخاطب (یشتر در عنوان ایمیل کاربرد دارد .) :

مثال : فقط 10 صندلی خالی باقی مانده است .40 درصد تخفیف فقط تا ساعت 12 امشبفردا صبح تمام خواهد شد .  فرمول های عنوان نویسی جذاب

  

در ادامه 10 مثال عالی به عنوان هدیه  برای عنوان نویسی از سایت crazy egg تقدیم شما می کنم :

 1- {عدد} درسی که من از …………… یاد گرفتم .7 درسی که من از اولین پروژه فریلنسری یاد گرفتم . 2- راهنمای ………..راهنمای تمیز کردن خانه در یک ساعت 3- چگونه برای اولین بار ……………….. انجام دهیم .چگونه برای اولین بار حیوان خانگی را به خانه بیاوریم . 4- {نام متخصص ، سلیبریتی} می خواهد به شما کمک کند تا { نام مهارت} را یاد بگیرید .دیوید اگیلوی می خواهد به شما کمک کند تا شما یک تبلیغ نویس حرفه ای شوید . 5- { عدد } از { عدد} ….. را انجام می دهند . شما می خواهید جز آنها باشید ؟7 نفر از 10 وبلاگ نویس از تکنیک آسمان خراش برای تولید محتوا استفاده می کنند آیا شما می خواهید جز آنها باشید ؟ 6- اولین ….. را فقط در …… بدست آورید .اولین فروش کتاب خودتان را در اولین ساعت راه اندازی وب سایتتان تجربه کنید + راهنمای تصویری 7- آیا هنوز هم به خاطر { اشتباه } پول خود را هدر می دهید ؟آیا هنور هم می خواهید به خاطر نا بلدی در عنوان نویسی پولتان را برای تولید محتوا دور بریزید .  8- آدم های زیادی برای این آموزش { پول } می دهند افراد زیادی برای دوره ایمیل مارکتینگ یک میلیون هزینه می کنند ولی شما می توانی این دوره را به صورت رایگان در ویلگول یاد بگیری . 9- چگونه می توانید با { عدد } تومان درآمد داشته باشید . راهنمای قدم به قدم چگونه می توانید با تولید محتوا روزانه حداقل 200 هزار تومان در روز درآمد داشته باشید .  10- چگونه به کمک انجام …… برای همیشه ……… را متوقف کنید .چگونه به کمک این ترفند ها برای همیشه مانع ترک زود هنگام بازدید کنندگان شویم .  ممنون از اینکه تا پایان مقاله همراه من بودید .سعید مومنی – ویلگول

یه پاسخ بگذارید

Your email address will not be published.