تکنیک های سئو ۲۰۱۹ – کاملا کاربردی

  ممکن است شماهم بخواهید در سال پیش رو رتبه خودتان در نتایج گوگل را بهبود دهید اما نمی دانید که باید از چه روش هایی کمک بگیرید. تکنیک های سئو ۲۰۱۹ دقیقا همان چیزی است که به شما کمک می کند تا در سال پیش رو در نتایج گوگل نتیجه ی بهتری را کسب [...]
22
 

ممکن است شماهم بخواهید در سال پیش رو رتبه خودتان در نتایج گوگل را بهبود دهید اما نمی دانید که باید از چه روش هایی کمک بگیرید. تکنیک های سئو 2019 دقیقا همان چیزی است که به شما کمک می کند تا در سال پیش رو در نتایج گوگل نتیجه ی بهتری را کسب کنید .

 سال پیش رو با توجه به مسائل اقتصادی و رقابتی یقینا سال سختی برای کسب و کارها خواهد بود و در این میان کسب و کارهایی موفق می شوند که بهینه تر عمل کنند. یعنی با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را بگیرند. سئو همان چیزی است که می تواند راه حل این افراد باشد . تکنیک های سئو به افراد کمک می کنند تا با کمترین هزینه بیشترین ورودی را از کاربران موتور های جست و جو را دریافت کنند. آن هم کاربرانی که فقط محصولات شما را می خواهند نه افرادی که به شما نیاز ندارند و این یک مزیت بسیار عالی برای یک مدل تبلیغاتی به حساب می آید. اما پیاده سازی تکنیک های سئو به راحتی نامش نیست. این مقوله دارای ویژگی ها و تکنیک های بسیار زیادی است و اگر نتوانید در زمان درست تکنیک درست را به کار ببرید یقینا نمی توانید در میان رقبایتان رشد کنید. علاوه بر این تغییر مداوم الگوریتم های گوگل سبب شده است تا اهمیت بکار گیری شیوه ی درست دوچندان شود . 

اما در بین این همه تکنیک و روش سئو کدام یک می تواند مناسب شما باشد؟

ما می خواهیم تکنیک های سئو 2019 را به شما معرفی کنیم که در حقیقت پربازده ترین تکنیک های سئو هستند که بر اساس جدید ترین الگوریتم های گوگل تدوین شده اند. شما می توانید با تکیه به تکنیک های سئو 2019 در این سال سخت جایگاه خودتان را در بین رقبایتان حفظ کنید . اگر شماهم جزو افرادی هستید که تمایل دارید این تکنیک ها را بدانید بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

روش های سئو 2019

 

 

بکارگیری تکنیک های سئو 2019

 قبل از اینکه به معرفی کامل تکنیک های سئو 2019 بپردازیم توصیه می کنیم تا یک آنالیز از وبسایت خود داشته باشید برای این کار بهتر است سایت خود را توسط ابزارهای مختلف سئو که در سطح اینترنت به وفور یافت می شود آنالیز کنید. این کار به راحتی می تواند وضعیت پیشرفت شما را بعد از بکار گیری تکنیک های سئو 2019 مشخص کند. پس حتما آمار بازدید و رتبه خود در بین نتایج یک کلمه خاص در گوگل را به دست آورید و سپس شروع به کار نمایید. به عنوان یک نکته در نظر داشته باشید که در سال پیش رو گوگل تغییرات زیادی در الگوریتم های خود داده است؛ حرکت به سوی هوش مصنوعی، افزایش جستجوی صوتی ، پیشی گرفتن آمار کاربران موبایلی و.. همگی به فاکتور هایی تبدیل شده اند تا گوگل تغییرات زیادی در الگوریتم های خود ایجاد کند. گوگل این کار را انجام می دهد تا بتواند کاربران خود را در هر سال راضی تر از سال های گذشته نگه دارد پس شما نیز وقتی موفق می شوید که بتوانید این الگوریتم ها را در سایت خودتان به کار بگیرید . البته این بدین معنی نیست که هر سال تکنیک ها و الگوریتم های جدیدی پیدا می شوند. گاهی اوقات برای سال بعد الگوریتم ها تغییر نمی کنند و یا الگوریتم های گذشته از نظر گوگل اهمیت بیشتری می یابند البته برخی نیز از رده خارج شده و استفاده از آن ها مشمول جریمه از جانب گوگل می شود. اینکه در سال پیش رو چه الگوریتمی نمایان می شود را نمی توان حدس زد چرا که گوگل بر اساس نیاز جامعه و کاربرانش الگوریتم هایش را مشخص می کند. با این وجود سئوکاران در دو ماه آخر هر سال میلادی وبلاگ ها و رتبه های آن ها را بررسی می کنند تا از جدیدترین تغییرات گوگل آگاه شوند و آن را در سال جدید بکار بگیرند . ما در این قسمت قصد داریم تا جدیدترین تکنیک های سئو 2019 را به شما معرفی کنیم تا در سال پیش رو کمک کار شما باشد پس با ما همراه باشید. تاثیر رسپانسیو در سئو 

• واکنش گرا بودن صفحات سایت

طبق آماری که گوگل در سال های اخیر منتشر کرده است آمار سرچ کاربران موبایلی از آمار کاربران دسکتاپ بیشتر شده است بر همین اساس گوگل رسما اعلام کرده است که یکی از فاکتورهای رتبه بندی را بر اساس واکنش گرا بودن صفحات سایت تعیین می کند. به طوری که کاربر حین استفاده از سایت نیاز به بزرگنمایی برای خواندن مطالب نداشته باشد. مسلم است که آمار کاربران موبایلی سال به سال روبه افزایش است پس گوگل نیز اهمیت آن را افزایش می دهد. از این رو سعی کنید حتما وبسایت تان نسخه ی موبایلی داشته باشد.  

• بهینه سازی عناوین و سرفصل ها

یکی از مهم ترین تکنیک های سئو 2019 مربوط به تگ ها و عناوین می باشد. شما باید برای کسب نتیجه ی بهتر در سال پیش رو تگ ها و عناوین خود را بهینه سازی کنید. مهم ترین این تگ ها تگ H1 می باشد . سعی کنید حتما کلمه کلیدی خود را در عنوان قرار دهید چون عموما سیستم های مدیریت محتوا عناوین را به عنوان تگ H1 قرار می دهند البته توصیه می کنیم تا این تیتر را یک بار دیگر در متن قرار دهید و به آن تگ H1 بدهید .مازاد بر این سعی کنید تا کلمه کلیدی تان حتما در ابتدا و شروع مطالبتان قرار گیرد.  افزایش سرعت سایت - سوخت سایت

سرعت سایت

این روزها هیچ سئو کاری را نمی توان یافت که از اهمیت سرعت سایت غافل باشد. سرعت سایت را می توان یکی از مهم ترین فاکتور ها دانست که خود گوگل روی آن تاکید کرده است و عنوان کرده که قصد دارد رتبه بندی سایت ها را که اکنون بر مبنای نیم ثانیه است را به کمتر از این برساند. با این اوصاف سایت هایی که بتوانند در سال پیش رو سریع تر لود شوند حتما می توانند از رقبای خود پیشی بگیرند. اما اگر سایت شما نتواند سرعت مقبولی داشته باشد پس حتما بخش بسیار زیادی از کاربرانتان را از دست خواهید داد چون این روزها بیشتر کاربران وقت سر خواراندن هم ندارند لذا در بین انبوهی از نتایج هیچ گاه منتظر لود وبسایت شما نخواهند ماند پس بهتر است به عنوان یک اصل در تکنیک های سئو 2019 بر روی بالا رفتن سرعت وبسایتان تمرکز کنید.  

• قرار دادن لینک ها در صفحات داخلی

سعی کنید همواره در هر صفحه ای از لینک های مرتبط با موضوع و کلمه کلیدی آن صفحه استفاده کنید . تفاوت آن چنانی ندارد که این لینک یک تبلیغ است و یا لینک صفحه ی خدمات بلکه آنچه در اولویت قرار می گیرد مرتبط بودن آن ها است. پس سعی کنید به عنوان یکی از تکنیک های سئو 2019 این مطلب را در ذهن داشته باشید که در هر صفحه از کلمه کلیدی مرتبط با آن استفاده کنید . اهمیت ترتیب صفحات وب در کاهش نرخ خروج

• اولویت بندی صفحات سایت

باید در نظر داشته باشید که گوگل به دقت رفتار کاربرانی که وارد سایت شما شده اند را بررسی می کند و براساس آن در مورد سایت شما تصمیم می گیرد. چنانچه صفحات سایت شما اولویت بندی نشده باشند و یا مطالب مورد نظر کاربر از همان بدو ورود در اختیارش قرار نگیرد یقینا گوگل از نرخ خروجی های سایت و نیز مدت زمان حضور در سایت متوجه خواهد شد و این یک فاکتور منفی در سئو 2019 به حساب می آید . لذا سعی کنید صفحات فرودتان را بهینه سازی کنید و در آن همان مطالبی را قرار دهید که کابرانتان به دنبالش هستند. 

• محتوا

سئو کارهای حرفه ای همیشه یک شعار دارند و آن هم این است که محتوا پادشاه است. حیقیقتا این یک امر انکار ناپذیر است و گوگل هم اخیرا در الگوریتم های نهایی خود کاری کرده است که نتایج گوگل به این سمت پیش برود به طوری که اهمیت محتوا را افزایش داده است. سال های گذشته کافی بود تا در محتوای وبسایت شما چگالی کلمه کلیدی بالا باشد . اما این شیوه این روز ها نه تنها جواب نمی دهد بلکه چون کاربر را زده می کند کاملا از نظر گوگل منسوخ است . تولید محتوا در سئو 2019 گوگل در سال ها گذشته پیشرفت های چشم گیری کرده است و تنها از کلمه کلیدی و چگالی آن برای رتبه دادن به محتوای یک سایت استفاده نمی کند بلکه علاوه بر این فاکتور از نرخ حضور یک کاربر در یک صفحه ، اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی، کامنت ها و پاسخ های آن و سایر عواملی که نشان دهنده ی تعامل کاربر و ارتباط گرفتن آن با محتوای وبسایت شما باشد استفاده می کند و آن ها در رتبه بندی لحاظ می کند. گوگل در الگوریتم های اخیر خود به شدت اهمیت محتوا را بالا برده است و در یکی از گزارش های خود عنوان کرده است که قصد دارد نتایج را به سمت نتایج محتوایی ببرد با این اوصاف در سال های پیش رو سایت هایی موفق می شوند که محتوای آن در بین نتایج بهتر از رقبا باشد و دقیقا مطابق نیاز کاربرانشان باشد. پس به عنوان یک اصل اساسی در بین تکنیک های سئو 2019 تولید محتوا بر طبق نیاز کاربر را در اولویت خود قرار دهید. 

• نصب گواهینامه ssl بر روی وبسایت

 گواهینامه ssl در حقیقت یک گواهینامه امنیتی می باشد که گوگل از سال 2014 آن را به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی سایت ها قرار داده است. از این رو وبمسترها برای افزایش رتبه ی خود اقدام به نصب آن می کنند. با توجه به اینکه این گواهینامه در جلوگیری از هک و جرایم رایانه ای موثر می باشد لذا گوگل از اهیمت آن غافل نخواهد بود لذا اگر این گواهینامه را بر وی وبسایت خود نصب نکرده اید در سال 2019 حتما آن را بر رو وبسایت خود نصب نمایید. 

• بک لینک سازی

 تا سال های اخیر هم لینک سازی به وسیله ی تبادل لینک به عنوان یکی از اصلی ترین راه ها برای ارتقا رتبه ی سایت در کلمه کلیدی بود اما این روز ها دیگر یک روش کاملا منسوخ به حساب می آید. گوگل می خواهد کاربران از روی میل و اراده ی خود مطالب شما را منتشر کنند و به آن ها لینک بدهند لذا لینک سازی های اجباری و تبادل لینک نه تنها موجب افزایش رتبه نمی شود بلکه می تواند جریمه های سنگین را هم در پی داشته باشد لذا برای جلوگیری از این امر حتما سعی کنید تمرکز خود را روی محتوای تان قرار دهید.  اهمین بک لینک سازی در سئو 2019 هرچه محتوای شما بهتر و عالی تر باشد کاربران بیشتری آن را در وبلاگ خود و یا شبکه های اجتماعی منتشر می کنند و این یک لینک سازی طبیعی برای شما به حساب می آید که از نظر گوگل بسیار پر اهمیت است. این نکته را مد نظر داشته باشید که لینک های طبیعی که در شبکه های اجتماعی برای شما ساخته می شود به مراتب پر ارزش تر از لینک هایی است که از طریق تبادل لینک ساخته می شود. موتور ها جست و جوگر در سال های اخیر به مراتب در زمینه شناخت لینک ها هوشمند شده اند و می توانند لینک های طبیعی را از لینک های اسپم و یا تبادل شده تشخیص دهند و آن ها را بر اساس اهمیت و تشابه با مطلب شما دسته بندی کنند لذا لازم دانستیم تا این مورد را به عنوان یکی از تکنیک های سئو 2019 برای شما ذکر کنیم تا در سال پیش رو تمرکز بیشتری روی آن داشته باشید. 

• جست و جوی صوتی

 در سال های اخیر گوگل از سیستم جستجوی صوتی خود رونمایی کرده است که می توان از آن در مرورگر گوگل کروم استفاده کرد . این قابلیت محدود به مرورگر کروم نمی شود بلکه در تمام دستگاه های اندرویدی نیز گنجانده شده است و خود گوگل نیز در باکس جست و جو یک گزینه برای آن قرار داده است . لذا می توان اهمیت بالای آن را متوجه شد جستجوی صوتی در سئو 2019

اما یک نکته که باید به آن توجه کرد سازگاری سایت و محتوای شما با این قابلیت است. اما ممکن است بپرسید چگونه ؟

 سیستم جستجوی صوتی گوگل اگرچه در سال ها اخیر برای زبان فارسی پیشرفت های بسیار زیادی داشته است اما هنوز هم نمی تواند به خوبی گفتار های محاوره ای را تشخیص دهد . مازاد بر این جز در ساختار اصلی نگارشی کار نمی کند . لذا شما باید کلمات کلیدی و عنوان های وبسایت خودتان را بر اساس دستور نگارشی زبان فارسی تدوین نمایید و از استفاده از کلمات محاوره ای بپرهیزید همچنین در عناوین خود دقت بالایی در جمله بندی و جایگاه فعل و فاعل و سایر ارکان نگارشی داشته باشیدتا بتوانید از این فرصت در سال پیش رو بیشترین بهره را ببرید چون یقینا بخش بسیار زیادی از جست و جو های آینده را به خود اختصاص می دهد. 

• جست و جوی تصویری

 شاید این مطلب هنوز در بین ما ایرانیان و یا وبمستر ها به خوبی جا نیفتاده باشد اما باید خاطر نشان کرد این سبک از جستجو نیز جزو آن سبک های جست و جویی است که پیش بینی می شود در سال 2019 رشد بسیار خوبی را تجربه کند از این رو ما آن را در بین تکنیک های سئو 2019 گنجانده ایم. خود گوگل نیز در سال های اخیر در بخش وبمستر خود قسمتی برای نشان دادن آمار ورودی های که از طریق سرچ تصویر وارد سایت شما می شوند را نیز اضافه کرده است. گوگل بیان کرد که دلیل قرار دادن چنین قسمتی افزایش آمار سرچ تصویری در گوگل است .با توجه به این نکات به راحتی می توان دریافت که اهمیت این موضوع رو به رشد است و شما باید در سال پیش رو خود را برای آن آماده کنید. اما چگونه ؟ جستجوی تصویری تصاویر نیز دقیقا مانند لینک ها هستند و در بین نتایج سایتی بالاتر قرار می گیرد که عکس آن بهینه تر و مناسب تر باشد لذا سعی کنید عکس های موجود در سایتتان را از لحاظ کیفیت و اندازه بهینه کنید و نیز به متاتگ های Alt و Title توجه بیشتری داشته باشید و در آن ها حتما کلمه کلیدی مورد نظر را به کار ببرید. این مورد باعث می شود تا سهم بسیار مناسبی از جستجو های تصویری را به خود اختصاص دهید . البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تصاویر حجم بیشتری نسبت به متن دارند لذا برای اینکه تاثیر منفی بر روی سرعت لود سایت شما نداشته باشند حتما نسبت به کم کردن حجم آن ها اقدام کنید. نکته ی قابل توجه دیگر در مورد تصاویر این است که باید حتما سرگرم کننده و جذاب باشند تا نرخ ماندگاری کاربران در وبسایت شما را افزایش دهند و کاربران را برای مدت زمان بیشتر در سایت شما نگه دارند این کار در بهبود رتبه ی شما در گوگل تاثیر فراوان دارد پس در سال 2019 حتما روی این مورد سرمایه گذاری کنید. 

• تولید محتوای ویدیوی

 محتوای ویدیویی بیشتر از هر محتوای دیگری می تواند نظر کاربران را به خود جلب نماید به طوری که طبق آمار واکنش کاربران به ویدیو ها و موشن گرافیک به مراتب بیشتر از عکس و متن است. لذا سعی کنید برای معرفی محصولاتتان از محتوای ویدیویی و موشن گرافیک استفاده کنید. چرا که در زمان کمتری مفاهیم دقیق تر و بیشتری را به کاربران منتقل می کند و کاربران نیز از دیدن آن ها خسته نمی شوند. تولید محتوای ویدئویی در سئو 2019  مازاد بر تمام مورد فوق باید این نکته را خاطر نشان کرد که میزان اشتراک گذاری مطالب ویدیویی به مراتب بیشتر از هر نوع محتوای دیگر است. حجم این کار به قدری است که یک زیر شاخه از بازاریابی تحت عنوان بازاریابی ویدیویی را به خود اختصاص داده است که سنگ بنای سایت های بزرگی همچون یوتیوب می باشد. با توجه به اینکه اهمیت زمان روز به روز در فضای مجازی پر رنگ تر می شود لذا کاربران ویدیو ها را نسبت به متن تصویر ترجیح می دهند و در این بین هم ویدیوهایی که در زمان کمتر مفهوم بیشتری را منتقل کنند نیز طرفداران بیشتری خواهند داشت. گوگل نیز به توجه به رفتار کاربران می تواند به خوبی این نوع ویدیو ها را دسته بندی کند و با استفاد از این دسته بندی نتایجش را مشخص می کند . اگر می خواهید در صدر این نتایج باشید باید از بقیه ی رقبایتان دقیق تر عمل کنید. پس در سال پیش رو به عنوان یکی از تکنیک های سئو 2019 حتما این فاکتور را در چک لیست خود قرار دهید و بر روی بهبود آن کار کنید. 

• ثبت نقشه

در ابتدا با دیدن عنوان ممکن است تصور کنید که منظور از ثبت نقشه همان ثبت سایت مپ است . خب باید بگوییم که نصف قضیه را درست حدس زده اید اما نه تمام آن را ! سایت مپ نقش بسیار زیادی در شناسایی مسیر های سایت شما به خزنده ها و ربات های گوگل دارد و آن ها راحت تر می توانند سایت شما را بررسی کنند و قسمت های مختلف آن را به کاربران نمایش دهند.ثبت نقشه سایتحتما بعد از تکمیل شدن ساختار سایتتان و یا بعد از هر تغییر اساسی در آن سعی کنید سایت مپ جدید را به خزنده های گوگل معرفی کنید.اما منظور ما از ثبت نقشه در تکنیک های سئو 2019 فقط ثبت سایت مپ نیست بلکه ثبت نقشه محل کارتان در گوگل مپ نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع نه تنها باعث می شود که کاربرانتان شما را راحت تر بیابند بلکه باعث می شود تا گوگل اعتبار شما را دریابد و از این رو اهمیت بیشتری برای شما قائل می شود. گوگل در نتایج جستجو های خود لوکیشن را نیز مد نظر دارد لذا همواره سعی می کند شما را به آن دسته از کاربرانی که در نزدیکی محل کسب و کار شما هستند معرفی کند پس در سال 2019 از ثبت نقشه ی سایت خود هم در ابزار وبمستر گوگل و هم در گوگل مپ غافل نشوید.  

• لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی نه تنها درسال 2019 بلکه در تمام طول عمر گوگل اهمیت فراوان داشته است اما احتمال می رود در سال 2019 این اهمیت افزایش یابد چون حساسیت گوگل بر روی رفع نیاز کاربرانش افزایش یافته است و می خواهد مطمئن شود تا سایتی که به کاربر می دهد از نظر ساختار و ارتباط قسمت های مختلف مطابق استاندارد است یا خیر.

لینک سازی داخلی در سئو 2019

لذا سعی کنید در مطالب هر وبسایت قسمت های مرتبط را به یکدیگر لینک داده و آن ها را به کاربرانتان نشان دهید. مطمئنا این کار نه تنها از دید گوگل به دور نمی ماند بلکه نرخ حضور در وبسایت شما را نیز افزایش می دهد که به نوبه ی خود تاثیر به سزایی در افزایش رتبه شما در نتایج سئو خواهد داشت. 

 

• بهبود تجربه ی کاربری

تجربه ی کاربری جزو آن دسته از تکنیک های مهم و جامع در سئو 2019 به حساب می آید که می تواند بازی را به نفع شما تغییر دهد. دو سایت با موضع مشابه را در نظر بگیرید. هنگامی که کاربر وارد یکی از آن ها می شود تنها با چند کلیک به خواسته خود می رسد اما در مقابل سایت دیگری را تصور کنید که همان مطلب را دارد اما کاربر برای رسیدن به آن باید صفحات زیادی را بررسی کنید و تبلیغ های فراوانی را کنار بزند. این افزایش کلیک تا رسیدن به هدف مورد نظر از دید گوگل دور نمی ماند و خود کاربر نیز به سرعت سایت را ترک می کند. این تجربه ی بد باعث می شود تا بار دیگر به محض دیدن نام آن دامنه در نتایج از کلیک بر روی آن خودداری کند.مسلم است که هیچ وبمستری دوست ندارد مالک سایت دوم باشد و البته هیچ کاربری نیز نمی خواهد وارد آن شود. لذا اگر می خواهید در سال 2019 رشد بهتری داشته باشید حتما به کاربرانتان بیشتر بها بدهید. البته تجربه ی کاربری را محدود به مسیر ها و ساختار سایت ندانید. استفاده از رنگ ها و المان های خاص و نیز زیبایی و چشم نوازی گرافیک همگی باعث می شود تا کاربران بیشتر در سایت شما باقی بمانند که از نظر گوگل بسیار حائز اهمیت است. 

• استفاده از کلمات کلیدی بلند

شاید برای بسیاری اهمیت کلمات کلیدی بلند اثبات شده باشد اما بد نیست در سال پیش رو آن را در چک لیست تکنیک های سئو 2019 خود قرار دهید چون مسلما بهبود الگوریتم گوگل در سال اخیر اهمیت این موضوع را دو چندان کرده است. گوگل در سال اخیر تغییراتی در الگوریتم های مخصوص شناسایی کلمات کلیدی داده است که بر اساس آن سایت هایی که بر روی کلمات کلیدی و هم خانواده و بلند همراه با توضیحات تمرکز کرده اند از اهمیت بیشتری از نظر گوگل برخوردار خواهند بود. هدف گوگل این است که با این کار سایت هایی که مطالب بهتر و با کیفیت تری برای کاربران خود آماده می کنند را بهتر بشناسد و آن را به کاربران نشان دهد. برای اینکه بتوانید در سال 2019 با این تغییرات همسو باشید سعی کنید از استفاد از یک کلمه کلیدی ساده و یا کوتاه پرهیز کنید و بجای آن کلمات کلیدی بلند همراه با توضیحات و مترادف ها را به کار ببرید این مورد سبب می شود تا در سال پیش رو نتایج بهتری دریافت کنید. 

• آنالیز دقیق وبسایت

 گرچه در مقدمه مروری بر این مورد داشتیم اما باید در تکنیک های سئو 2019 تاکید بیشتر روی این مورد داشته باشیم چون هر گونه عملکردی بدون بررسی آثار آن به هیچ دردی نمی خورد شما باید بدانید زحماتی که می کشید تا چه اندازه بر روی کار شما تاثیر می گذارد علاوه بر این استفاده ی نامناسب از تکنیک را خیلی زود تشخیص دهید.آنالیز سایت در سئو 2019 این موارد میسر نمی شود مگر اینکه بتوانید بصورت پیوسته سایت خود را آنالیز کنید و برای این کار می توانید از ابزارهای مختلف آنالیز استفاده کنید. از جمله مهم ترین ابزارها می توان به ابزار وبمستر تولز و گوگل آنالیتیکس اشاره کرد که هر دوی آن ها مربوط به موتور جستجوی گوگل می باشد. این ابزارها از دقت بسیار بالایی برخوردار اند و می توانند اطلاعات بسیار ارزشمندی از جمله میزان و تعداد کلیک ها، نرخ حضور، آمار بازدید، ساعات بازدید، منطقه ی زندگی کاربران شما و… را در اختیار تان قرار بدهند که این مورد برای یک وبمستر بسیار ارزشمند است. شما قبل از هر اقدامی باید سایت خود در ابزارهای فوق ثبت کنید و بصورت دوره ای آن را بررسی کنید. توصیه می کنیم در حین و بعد از بکار گیری هر تکنیک و یا تغییری میزان اثرات آن را در این ابزار ها بسنجید چون برخی از تکنیک ها ممکن است مطابق موضوع سایت شما و کاربرانتان نتایج معکوس داشته باشند لذا حتما از این ابزار ها در سال 2019 استفاده بیشتری داشته باشید.  

جمع بندی

سئو یک سایت را نمی توان محدود به یک تکینک و یا مجموعه ای تکنیک ها دانست. بلکه سئو ترکیبی از چندین تکنیک و البته سال ها تجربه است و نمی توان آن را محدود کرد. سئو این روز ها تبدیل به یک دانش شده است که روز به روز ارتقا می یابد و بروز می شود. اگر بخواهید خود را محدود کنید پس حتما سایتتان هم محدود می شود. هدف ما از قرار دادن تکنیک های سئو 2019 این نیست که بگوییم در سال پیش رو صرفا این تکنیک ها می تواند نجات دهنده ی شما باشد و یا تنها این تکنیک ها برای رسیدن به خط اول نتایج کافی است. برعکس این تکنیک ها تنها بخشی از کار هستند که در سال پیش رو اهمیت بیشتری دارند و شما می توانید با تمرکز بر روی آن ها بازدهی بیشتری بگیرید.پس بجای این تصور که خود را محدود به این تکنیک ها بدانید سعی کنید در کنار سایر تکنیک های سئو، روی این موارد سرمایه گذاری بیشتری داشته باشید و آن ها را در سایت خود پر رنگ تر کنید. یقین بدانید که این مورد می تواند نتایج درخشانی بریا شما به ارمغان بیاورد.

یه پاسخ بگذارید

Your email address will not be published.