آموزش کسب درآمد از ارز های دیجیتال ، بیت کوین و سایر رمز ارز ها

 

آموزش کسب درآمد از ارز های دیجیتال ، بیت کوین و سایر رمز ارز ها

 

احتمالا شما هم اخبار و داستان های زیادی در مورد سود سرمایه گذاری در بیت کوین و رمز ارز ها شنیده اید و علاقه مند هستید وارد این بازار بشوید . شما هم تمایل دارید با سرمایه گذاری هوشمندانه یامروز تا ده سال آینده یک میلیاردر باشید می خواهید با سرمایه های کوچک امروزتان آینده فرزندتان را تامین کنید اما باید توجه داشته باشید.

 

آموزش کسب درآمد از ارز های دیجیتال بیت کوین و سایر رمز ارز ها چه مزیتی برای شما دارد ؟

 • اگه بدون اطلاعات کافی وارد این بازار شوید و بر اساس احساسات یا شایعات سرمایه گذاری کنیداحتمال از دست دادن کل سرمایه تان زیاد هست .
 • اگر به دنبال افزایش اطلاعات خود در مورد بیت کوین و سایر رمز ارز ها هستید .
 • اگر می خواهید به دنیای رمز ارز ها وارد شوید.
 • اگر موضوعات تخصصی رمز ارز ها توجه شما را جلب کرده است.

 

چه چیز هایی در این آموزش ارز های دیجیتال قرار است یاد بگیریم ؟

 

 • شما را با فناوری بلاک چین و کاربرد آن در رمز ارز ها آشنا خواهیم کرد
 • پتانسیل های کاری و سرمایه گذاری در این بستر بکر را به شما معرفی می کنیم
 • اصطلاحات مورد استفاده در این حوزه را همچون اثبات کار و اثبات سهم را برایتان توضیح می دهینم
 • شما را با  رمز ارز های مهم و اصلی بازار  آشنا می کنیم .
 • نحوه ذخیره سازی آنها در کیف های پول ، انواع کیف ها و امنیت و فواید و مخاطرات هر یک از کیف ها آشنا می شوید.
 • روش های مختلف تهیه رمز ارز ها برای شما توضیح داده می شود .
 • اینکه چه ارز هایی را میتوان  در کجا به خرید و فروش رمز ارز ها پرداخت
 • اینکه اگر در روزی تصمیم گرفتید رمز ارز های خود را بر رمز ارز دیگری جایگزین کنید چگونه باید این کار را در نهایت نکات امنیتی و حداقل هزینه انجام دهید .
 • همچنین با قواعد کلی تحلیل تکنیکال برای کسب سود اانواع رمز ارز ها بر بازه های کوتاه مدت و نیز تحلیل فاندامنتال برای انتخاب رمز ارز های مناسب برای کسب سود در بازه های بلند مدت آشنا خواهید شد .
 • ما روش کار با اکسچنچ های معتبری که برای کاربران ایرانی محدودیتی ایجاد نمی کنند را به شما آموزش می دهیم .
 • و در پایان شما را با مفهوم استخراج هزینه ها منافع و راه کار های آن از دید یک فرصت جدید سرمایه گذاری آشنا می کنیم .

 

ارز دیجیتال چیست ؟

مقدمه ای بر ارز های دیجیتال یا رمز های رمز نگاری شده

در  ابتدای امر باید بدانید که ارز های رمز نگاری شده ماهیت فیزیکی ندارند یعنی مانند پول های کاغذی و طلا نیستند که بشه آنها را دید و یا در جیب گذاشت.

دوم اینکه این ارز ها هیچ بانک مرکزی یا سازمانی ندارند که آنها را کنترل کند به عبارت دیگر این ارز ها غیر متمرکز هستند .

حالا بیاید با هم مزیت های این ارز ها را بیان کنیم .

ارز های رمز نگاری شده یا دیجیتال چه هستند و چه مزایایی دارند ؟

1- به راحتی دزدیده نمی شوند.

حتما در اخبار و روزنامه ها خواندید که سارقین به بانکی حمله کردند و از بانک دزدی کردند ولی در مورد رمز ارز های اینطوری نیست باید بگم که هیچ کس نمی تونه رمز ارز شما رو سرقت کنه مگه اینکه به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشه

ممکنه از خودتون بپرسید که کلید خصوصی چیه .

کلید خصوصی چیزیه که به شما اجازه میده که از ارز هاتون رو از کیف پول الکترونیک تون خارج کنید . در اموزش های در باره کلید خصوصی و کیف های الکترونیکی مفصل صحبت خواهیم کرد

2- دولت ها و سازمان ها  نمی توانند به اونها دسترسی داشته باشند . به خاطر ماهیت غیر متمرکز بودن  

این رمز ارز ها هیچ دولت و  سازمانی نمی تواند در آنها دخل و تصرفی داشته باشد و به عبارت دیگر کسی نمی تونه برای داراییی  های شما تصمیم بگیره فرصت سرمایه گذاری فوق العاده

3- به دلیل نوساناتی که در بازار  ارز های رمز نگاری شده وجود داره می تونید سود زیادی ببرید .

ممکنه ارزی که در یک روز یک دلار باشه در روز بعد ممکنه دو دلار باشه یعنی صد در صد سود و البته اگه بی مهابا اقدام به سرمایه گذاری کنید ممکنه تمام دارایی های خودتون رو از دست بدهید .

باید بدانید که افرادی که در این بازار سود زهای زیادی کسب می کنند با شانس و اقبال به این سود ها نمی رسند بلکه مانند شما آموزش های لازم را برای تشخیص ارز های مناسب و زمان های مناسب را دیدند و با اطلاعات کافی وارد این بازار شدند .

بلاک چین چیست و چگونه کار می کند ؟

بلاک چین  ماهیت اصلی تمام رمز ارز هاست و در واقع تمامی رمز ارزها از بستری به نام بلاک چین استفاده می کنند که این امکان رو میدن که اطلاعات اونها به صورت غیر متمرکز پردازش بشه و کسی نمی تونه در اون دخل و تصرفی داشته باشه .

اگر بخوایم به صورت خیلی ساده توضیح بدیم در واقع بلاک چین تاریخچه تمامی تراکنش های انجام شده ی یک جامعه غیر متمرکز است .

به صورتی که هیچ کس نمی تونه در اون دخل و تصرفی انجام بده . اگر شما بیت کوین یا اتریوم دارید شما هم عضوی از این جامعه ی غیر متمرکز هستید . و کاری که بلاک چین انجام میده اینه که تمامی تراکنش های بین اعضای این جامعه را ذخیره می کنه

 

برای مثال اگه شما پولی برای کسی ارسال کنید این تراکنش در داخل یک بلوک ذخیره میشه و جالب این که تمامی افراد می تونن این تراکنش و اطلاعات مبدا و مقصد انتقال پول رو مشاهده کنند البته هویت شما و هویت فرد  دریافت کننده رو هیچ کس نمی تونه متوجه بشه .

 

اما در واقعیت چه اتفاقی در بلاک چین  می افتد؟

فهرستی از کل تراکنش های انجام شده  و در حال انجام بلاک نامیده میشه که با استفاده از رمز نگاری به همدیگر متصل می شوند .هر بلاک شامل یک سری داده هش بلاک و هش بلاک قبلیه در واقع اطلاعاتی از فرستنده گیرنده و میزان تراکنش است .

هش باک - بلاک چین

هش بلاک مانند اثر انگشت بلاکه که وقتی یک بلاک بوجود میاد ، هش آن بلاک محاسبه  میشه . پس اگه اطلاعات داخل بلاک تغییر کنه هش آن بلاک هم تغییر می کنه . بلاک ها همه به یکدیگر متصلند . و چون هر یک از اونها اطلاعات هش بلاک قبلی خودشون رو هم دارند اگه یه روزی تغییری در اطلاعات موجود در یک بلاک صورت بگیرد ، تمام زنجیره تغییر می کنه .

از این رو تغییراین اطلاعات کار اصلا راحتی نیست چون محاسبات زیادی باید صورت بپذیره . پس دخل و تصرف در اطلاعات بلاک چین کار محالی است .