چگونه با طراحی صفحات فرود جذاب یک بانک ایمیل ۱۰.۰۰۰۰ تایی ایجاد کنیم …

صفحات فرود یا لندینگ پیچ صفحاتی هستند که ما مخاطبین هدف را به این صفحات هدایت می کنیم و از طریق این صفحات غریبه را به یک  کاربر و در نتیجه به مشتری تبدیل می کنیم .   مهمترین دلیل اینکه اغلب سایت ها با شکست مواجه می شوند و به فکر جمع کردن یا [...]
27
صفحات فرود یا لندینگ پیچ صفحاتی هستند که ما مخاطبین هدف را به این صفحات هدایت می کنیم و از طریق این صفحات غریبه را به یک  کاربر و در نتیجه به مشتری تبدیل می کنیم . 

مهمترین دلیل اینکه اغلب سایت ها با شکست مواجه می شوند و به فکر جمع کردن یا تغییر حوزه فعالیت می افتند چیست ؟

این گونه سایت ها معمولا هیچ گونه استراتژی خاصی ندارند و معمولا می خواهند با تولید محتوا بازدید کننده جذب کنند . و اگر بازدید کننده هم جذب کنند یا با صرف هزینه و تبلیغات  موفق به انجام اینکار شوند بدلیل اینکه هیچ استراژی خاصی برای تبدیل بازدید کننده به مشتری ندارند با شکست مواجه می شوند و به فکر تغییر حوزه فعالیت می افتند .  صاحبان سایت ها و وبمستران حرفه ای می دانند که صفحه نخست سایت به دلیل شلوغی و وجود لینک های مختلف بدترین مکان برای جذب مخاطبین  و جمع آوری ایمیل آنان است . 

پس راه حل چیست ؟

 بازدید کنندگانی که اولین بار است وارد سایت ما می شوند معمولا هیچ آشنایی و اعتمادی به سایت ما ندارند و قابل قبول است که از سایت ما خرید کنند ، پس ما باید صفحاتی خاصی را طراحی کنیم و همچنین کاربران خاصی را هدف قرار دهیم تا بتوانیم در آن با ارئه یک پیشنهاد رد نشدنی ایمیل کاربران هدف را جمع آوری کنیم تا بتوانیم با ارسال های ایمیل های بعدی کاربر را به مشتری تبدیل کنیم .   چگونه یک صفحه فرود با اثر گزاری بالا طراحی کنیم ؟

چگونه یک صفحه فرود با اثر گزاری بالا طراحی کنیم ؟

 شما در صفحه فرود یک قول مشخص برای رفع مشکل یک کاربر خاص را  می دهید. ابتدا شما باید هدف از ایجاد یک صفحه فرود را بدانید که در انتها چه محصول یا خدماتی را قرار است به مخاطب ارائه کنید .

قبل از طراحی صفحه فرود این سوالات را از خود بپرسید :

  • رنج قیمت محصول چقدر است ؟
  • رنج سنی کاربر چیست ؟
  • آیا کاربران توانایی پرداخت قیمت محصول یا خدمات را دارند ؟
  • مشکل اصلی کاربر چیست ؟
 بعد از پاسخ دادن به این سولات می توانید یک تیتر مناسب و جذاب برای کاربر هدف خود بنویسید .یادتان باشد به هیچ عنوان یک تیتر کلی ننویسید  چون فقط باعث می شود بانک ایمیلتان زیاد شود و شما را به زحمت بیاندازد .  

خوب بعد از شناخت کاربر هدف و نوشتن تیتر مناسب نوبت گرافیک صفحه فرود است

  

چند نکته در مورد گرافیک صفحه فرود :

  • صفحه فرود نباید شامل هدر ، منو ، سایدبار ، فوتر و هر گونه چیزی که توجه کاربر را پرت کند شود  .
  • گرافیک را متناسب با روحیه و سلیقه کاربر هدف خود طراحی کنید .
  • معمولا صفحات فرود ساده و مختصر هستند .
  

در صفحه فرود چه چیزی بنویسیم ؟

طبیعی است ما باید یک پیشنهاد رد نشدنی به کاربر بدهیم دنیای وب پر شده است از کتابها ، محصولات و ویدیو های رایگان ; پس ما باید پیشنهادی به کاربر بدهیم که ارزش وقتش را داشته باشد .برای نوشتن یک پیشنهاد رد نشدنی شما باید وارد ذهن کاربر شوید و مهمترین دغدغه ای که کاربر شما با آن روبرو هست را پیدا کنید توضیحات صفحه فرود 

این دغدغه معمولا از دو حالت خارج  نیست :

  • حرکت به سوی لذت ها
  • فرار از رنج ها
مثال :فردی که چاق است مهمترین دغدغه اش داشتن اندام مناسب است و می خواهد از چاقی فرار کند و به سوی لذت که اندام متناسب است برود .یا فردی که فروش کافی ندارد مهمترین دغدغه اش پیدا کردن مشتری ایده آل و رسیدن به درآمد های عالی است .و…   5 اشتباه رایج در صفحات فرود 

اشتباهات رایج در طراحی صفحات  فرود یا لندینگ پیچ چیست ؟

اولین اشتباه در طراحی صفحات فرود که در بالا نیز به آن اشاره کردم این است که کاربر فقط باید یک انتخاب داشته باشد و آن هم وارد کردن ایمیل است . پس سعی کنیم در صفحات فرود منو ، سایدبار ، هدر و هیچ لینک دیگری نداشته باشیم و به اصطلاح از انتخاب حالت پیش فرض برگه ها استفاده نکنید . برای این کار می توانید از قالب های وردپرسی یا هر cms دیگر استفاده کنید که امکان حذف هدر فوتر و سایدبار را به شما بدهند . دومین اشتباه در استفاده از عکس هایی است که کابر بلافاصله بعد از مشاهده آن متوجه تکراری و استوک بودن آن می شود و به کاربر این احساس را می دهد که فردی که برای عکس سایت خود وقت نگذاشته است پس صد در صد محتوایی که می خواهد به من بدهد فاقد ارزش است. سومین اشتباه : کوتاهی یا طولانی بودن بیش از حد متن صفحه فرود است . طول متن باید به اندازه ای باشد که در کاربر به اندازه کافی شوق و علاقه یا احساس نیاز ایجاد کند پس نباید خیلی کوتاه باشد و نه آنقدر زیاد باشد که حوصله کاربر را سر ببرد . چهارمین اشتباه در طراحی گرافیک صفحه فرود است که باید متناسب با سلیقه کاربر و تم رنگی سایت ما باشد . اگر ما از تم رنگی متفاوت از سایت خود استفاده کنیم ، حس بی اعتمادی را در کاربر خود ایجاد می کنیم  پس اگر تم رنگی سایت شما مثلا قرمز و مشکی است در صفحه فرود هم از این رنگ ها استفاده کنید . پنجمین اشتباه تیتر و عنوان نامنسب است ; وظیفه تیتر جلب توجه کاربر به خواندن توضیحات صفحه فرود است نه افزایش فروش . پس برای انتخاب تیتر وقت کافی را بگزارید . می توانید از مقاله چگونه عنوان های جذاب و پر فروش برای محصول ، ایمیل و صفحه ی فرودمان بنویسیم … کمک بگیرید . 

نتیجه گیری :

برای بالا بردن نرخ تبدیل صفحات فرود نکات زیر را رعایت کنید :پیدا کردن کاربر هدف که بتواند هدف شما را برای طراحی صفحه فرود برآورده کند – تیتری بنویسید که تمام حواس کاربر را به خود جذب کند – زیر تیتر جذاب بنویسید  برای مشتاق کردن کاربر به خواندن ادامه مطلب – از تکنیک داستان گویی برای درگیر کردن مخاطب با محتوا استفاده کنید – استفاده از ویدئو و تصاویر جذاب و طراحی شده .  ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودی .سعید مومنی – ویلگول   

یه پاسخ بگذارید

Your email address will not be published.