۲۷ فرمول تبلیغ نویسی که وبلاگ وشبکه های اجتماعی را دگرگون کرده است.

    حتما شما این موضوع را شنیده اید که داستان سرایی یک عنصر کلیدی و ضروری برای درگیر کردن بیشتر خواننده با محتواست. چگونه می توان این مورد را هنگام نوشتن مطالب برای وبلاگ یا شبکه های اجتماعی تان رعایت کرد؟ آیا شما می توانید یک داستان جالب و پیچیده را که دارای ۱۴۰ [...]
293

فرمول های تبلیغ نویسی    

حتما شما این موضوع را شنیده اید که داستان سرایی یک عنصر کلیدی و ضروری برای درگیر کردن بیشتر خواننده با محتواست. چگونه می توان این مورد را هنگام نوشتن مطالب برای وبلاگ یا شبکه های اجتماعی تان رعایت کرد؟ آیا شما می توانید یک داستان جالب و پیچیده را که دارای 140 کاراکتر است، در شبکه های اجتماعی منتشر کنید؟

    داشتن یک فرمول جادویی برای این کار قطعا یک خبر هیجان انگیز است. بسیاری از داستان پردازان و نویسندگان تبلیغ نویسی از بهترین نوشتارها و جملات برای درگیر کردن خوانندگان با محتوا استفاده کرده اند. این فرمول ها فرآیند نوشتن مطالب در وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و ایمیل ها را ساده تر می کنند.   در اینجا 27 مورد از بهترین فرمول های تبلیغ نویسی را برای‌تان معرفی کرده ایم. آنها را امتحان کنید و ببینید که چگونه تعداد مخاطبان‌تان افزایش می یابد.  

 27 فرمول تبلیغ نویسی که توجه خوانندگان را جلب می کند.

  من فکر می کنم یکی از دیدگاه های مورد علاقه  در زمینه تبلیغ نویسی را “دمین فرانسفورت” بیان کرده است. او می گوید: تبلیغ نویسی کارآمد ترین راه جذاب شدن نوشته های شماست.   نگه داشتن ابزارهای مفید چیزی است که شما را به یک نویسنده کارآمد تبدیل می کند. شما مجبور نیستید هر بار این فرآیند را از نو انجام دهید. پیدا کردن یک فرمول عالی می تواند کمک شایانی به شما بکند. این روش ها می تواند منجر به افزایش چشمگیری در بهره وری گردد. چندین مورد تبلیغ نویسی را بررسی کنید و ببینید که چگونه محتوای شبکه های اجتماعی شما بهبود پیدا می کند.    

 1. اجرای فرمول “قبل و بعد”

وضعیت گذشته خود را بررسی کنید. سپس تصور کنید که در آینده چه می خواهید بشوید. حال فکر کنید که فاصله بین این دو وضعیت را چگونه باید پر کنید. این فرمول فعلی ما برای وبلاگ ویلگول است. یک مشکل را توصیف کنید، سپس وضعیتی را تصور کنید که در آن چنین مشکلی وجود ندارد، آنگاه نحوه رسیدن به آن وضعیت را مشخص کنید. این یک روش فوق العاده ساده است و می تواند برای پست های وبلاگ، به روز رسانی های شبکه های اجتماعی، ایمیل و هر جای دیگر بسیار مناسب باشد. مثال: ایجاد تصاویر برای رسانه های اجتماعی زمان بر است و 1 ساعت طول می کشد. تصور کنید شما بتوانید این کار را در 15 دقیقه انجام دهید. نحوه انجامش را اینجا ببینید.    

 1. روش “تحلیل مشکل”

یک مشکل را شناسایی کنید. آن را تحلیل کنید. سپس مشکل را حل کنید.   شما درحال مطالعه یکی از محبوب ترین فرمول های تبلیغ نویسی هستید. وبسایت Copyblogger این فرمول را کلید تسلط بر رسانه های اجتماعی می نامد. این مورد در حال حاضر در لیست فرمول های تبلیغ نویسی قرار دارد. در مقایسه با اولین فرمول تبلیغ نویسی در لیست ما، فرآیند تقریبا یکسانی دارند، فقط یک تفاوت وجود دارد: به جای تصور وضعیتی که هیچ مشکلی وجود ندارد شما باید وضعیتی را تصور کنید که در آن تمام مشکلات را حل کرده اید. مثال: آیا یک وبلاگ خالی به درد شما می خورد؟ یا باید به نوشتن مطلب بپردازید و یا اینکه به طور کل کار خود را رها کنید. در اینجا ببینید چگونه باید این کار را انجام داد.    

 1. ویژگی‌ها، مزایا و منافع

ویژگی‌ها: آنچه که شما یا محصول‌تان قادر به انجامش هستید. مزایا: علت مفید بودن‌شان. منافع: علت مفید بودن‌شان برای مخاطبان. این فرمول تبلیغ نویسی یکی از نکات مورد علاقه من در مورد نوشتن را برجسته می کند: تمرکز بر مزایا، نه ویژگی‌ها. ما حتی توصیه می کنیم که در هنگام نوشتن مطالب حتی از بیان کلمه “ویژگی ها” نیز اجتناب کنید. مثلا من دوست دارم Joe Vitale این عبارات را بیان کند: شما با استفاده از این محصول این منافع را دریافت می کنید و این مورد، مزایای خاصی را برای شما در پی دارد. مثال: شما برای مدیریت شبکه های اجتماعی و به روزرسانی های آنها می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.  

 1. روش 4C

شفافیت اختصار متقاعد کننده قابل اعتماد   این مورد یکی از فرمول های مورد علاقه من است، زیرا به من یادآوری می کند که بر اهداف و مزایا تمرکز کنم. نوشته های شما باید شفاف، مختصر، قانع کننده و مورد اعتماد باشد یعنی بتواند توجه خواننده را جلب کند. مثال :   همه چیز را بخاطر داشته باشید، حتی تولد برادرزاده تان را. سعی کنید فهرستی از محبوب ترین وب های خود تهیه کنید.    

 1. روش 4U

مفید: برای خواننده مفید باشد. فوری: فوریتی را ارائه دهد. منحصر به فرد: ویژگی اصلی مطلب بیان شده باید منحصر به فرد بودنش باشد. فوق العاده خاص: علاوه بر موارد بالا باید این ویژگی را نیز داشته باشد.   به دنبال راهی برای نوشتن یک تیتر هیجان انگیز هستید؟   با استفاده از این فرمول می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. اگر مطالب شما 4 ویژگی فوق را داشته باشد به راحتی می توانید نظر مثبت خواننده را جلب کنید. اگر بتوانید این کار را بکنید، نتایج خوبی برای بازاریابی رسانه های اجتماعی خود به دست خواهید آورد. مثال: وبینار چهارشنبه: پاسخ دادن به تمام سوالات شما در رابطه با seo، بدون توجه به زمانی که باید صرف پاسخ دادن شود. فقط 5 صندلی دیگر باقی مانده است.    

 1. توجه، علاقه، میل، اقدام (AIDA)

توجه: توجه خواننده را به خود جلب کنید. علاقه: اطلاعات جالب و تازه به مخاطب ارائه دهید. میل: مزایای محصول، خدمت و ایده‌ی خود را بیان کنید. اقدام: درخواست پاسخ دهید.   AIDA یکی از استاندارد ترین نسخه های تبلیغ نویسی برای بازاریابی است. این مورد برای تلویزیون و رادیو، روزنامه ها، بیلبوردها و سایر موارد دیگر، مورد استفاده قرار می گیرد.   بخش مورد علاقه من در AIDA توجه است. در رسانه های اجتماعی، این روش می تواند به نوشتن یک عنوان شگفت انگیز کمک کند. مثال: نگاهی به نسخه آلفا پرژه جدید ما بیاندازید. حافظ سرویس موسیقی! شما هم علاقه مند هستید به ما بپیوندید؟    

 1. روش A FOREST

F: واقعیات O: نظرات R: تکرار E: مثال ها S: آمار T: سه بار تکرار کنید. این یک روش فوق العاده جالب است که شما می توانید مطابق با آن بروز رسانی شبکه های اجتماعی‌تان را انجام دهید. اما برای یک وبلاگ چه مزایا و کارایی هایی دارد؟ زمان هایی که شما در رسانه های اجتماعی تبلیغ نویسی انجام می‌دهید، می‌توانید عناصر را از A FOREST بیرون بکشید. یکی از این موارد را انتخاب کنید و سپس تغییرات به وجود آمده را ملاحظه کنید. مثال: آشپزخانه ای لوکس با کفپوش های چوبی. جزئیات در سایت ویلگول  

 1. روش “5 مورد اصلی”

  من وقت کافی ندارم.پول کافی ندارم. این مورد برای من مناسب نیست. من شما را باور ندارم. من به آن نیاز ندارم. نکته مهم در نوشتن مطالب این است که خواننده به راحتی می تواند دلایلی را که شما به خاطر آنها مطلبی را به اشتراک گذاشته اید، درک کند. این دلایل به احتمال زیاد به یکی از این پنج مورد اصلی مرتبط می شود. این موارد را همیشه در ذهن خود داشته باشید، اگر بتوانید آنها را حل کنید، فوق العاده است. مثال: بهترین راه برای رفع اشکالات دستور زبان وبسایت تان در عرض 5 دقیقه    

 1. تصویر، وعده، اثبات و فشار (PPPP)

تصویر: تصویری را که توجه و تمایل ایجاد می کند، به نمایش بگذارید. وعده: توضیح دهید که چگونه محصول، خدمت یا ایده شما ارائه خواهد شد. اثبات: از وعده های خود پشتیبانی کنید. فشار: از خواننده بخواهید که به مطالب شما توجه کند.   بسیاری از این فرمول ها به تصویر کشیدن یک عکس تاثیرگذار را توصیه می کنند. این یک فرصت عالی برای جذب مخاطب است. PPPP می تواند به محقق شدن تمامی رویاهای شما برای جذب مخاطب کمک کند. در این روش گام آخر نسبت به سایر موارد از اهمیت ویژه تری برخوردار است. مثال: ارائه مواد خوراکی در هر ساعتی از شبانه روز درب منزل    

   10. روش “کشش روانی حلقه ها”

این روش مربوط به روانشناسی است و در این زمینه ریشه دارد. همه ما در زندگی خود گاهی در موقعیت هایی قرار می گیریم که احساس اضطراب می کنیم، در نتیجه به دنبال این هستیم تا از طریق مطالعه اطلاعات خود را افزایش دهیم.   معادل این روش در نمایش های تلویزیونی cliffhanger قابل مشاهده است. این مورد به این صورت است که شما با فکر کردن در مورد آنچه که هفته آینده قرار است اتفاق بیفتد، ذهن خود را باز می کنید. به این ترتیب مخاطبان راحت تر با مطالب شما ارتباط برقرار می کنند. مثال: چگونه با وجود از دست دادن مهم ترین مشتری خود بیشترین فروش ماهیانه را داشته باشیم؟    

 1. ارائه خلاصه مطلب برای خواننده

به گفته جان کاپلز، نویسنده مشهور تبلیغ نویسی، شما می توانید از مطالعه روش هایی که مقالات Readest’s Digest را تشکیل می دهند الهام بگیرید. آنها حقیقی، خلاصه، خاص، چندگانه هستند و موجب کنجکاوی خواننده می شوند. مثال: Demian Farnworth Copylogger و Jerod Morris از این فرمول به خوبی در وبلاگ های‌شان استفاده کرده اند. چیزی که در اینجا می آموزیم این است: عنوان اولیه‌ی شما باید کوتاه باشد: حتی یک کلمه کوتاه. نقل قول اشتباه می تواند خوانندگان را دفع کند. یک داستان عالی می تواند جاذبه ایجاد کند. در رسانه های اجتماعی، طرح Digest Reader ممکن است این گونه باشد: 53% از کاربران اینترنت هرگز وقت خود را صرف صفحات اجتماعی نمی کنند. شما باید یاد بگیرید که چگونه وقت آنلاین خود را درست استفاده کنید.  

   12. هر بازاریابی نیاز به یک قهرمان دارد.

شما یک قهرمان نیاز دارید. شما به یک هدف نیاز دارید. شما باید با مطالب درگیر شوید. شما به مربی نیاز دارید. شما به رعایت موارد اخلاقی نیاز دارید. شما ممکن است با برخی از موضوعاتی که در روش Sonia Simone مطرح می شود آشنایی داشته باشید. “تعارض” متناسب با مشکل می تواند به حل مسئله کمک کند. یک مربی می تواند چشم اندازی جدید را برای شما ترسیم کند. تمامی این 5 عنصر برای جذابیت مطالب‌تان الزامی است. علاوه بر این شما باید یک نقطه شروع و پایان عالی داشته باشید. مثال: آیا شما نیاز به استفاده از فضای مجازی دارید؟ خود را برای این مورد آماده کنید.  

 1. برای یک نفر بنویسید.

تبلیغات خوب معمولا فقط برای یک گروه خاص نوشته می شود. این جمله نقل قولی از  فیفکس کان، یکی از افراد برجسته در زمینه تبلیغ نویسی است. این روش بیشتر شبیه یک توصیه می ماند. خواننده ایده آل شما چه کسی است؟ از طریق مناسب ترین روش بازاریابی آنها را پیدا کنید و برایشان مطلب بنویسید. مثال: بعضی از افراد هزاران صفحه اجتماعی را مدیریت می کنند. آنها چگونه این کار را انجام می دهند؟  

 1. روش “3 دلیل”

چرا شما بهترین هستید؟ چرا باید به تو اعتماد کنم؟ چرا باید در حال حاضر خرید کنم؟ مطالب شما باید به گونه ای باشد که به این سه سوال پاسخ دهد و ابهامی در ذهن خواننده ایجاد نکند. بری کلارک می گوید که شما باید به گونه ای جذب مخاطب کنید که این سوال به هیچ وجه در ذهن او ایجاد نشود: چرا باید از شما خرید کنم وقتی که می دانم هیچ گونه مزیتی نسبت به سایرین ندارید؟ مثال: شما باید به 500 شرکتی که از منابع انسانی استفاده می کنند اعتماد کنید.    

 1. روش “ستاره، داستان و راه حل”

ستاره: شخصیت اصلی داستان شما. داستان راه حل: توضیح اینکه چگونه شخصیت اصلی در پایان برنده می شود.   این فرمول لزوما باید خطی باشد. شما ممکن است داستان خود را بیان کنید و شخصیت اصلی را در همان زمان معرفی کنید. شخصیت اصلی داستان می تواند هر چیزی باشد، محصول، سرویس، ایده یا حتی خواننده. مثال: شما باید به اهداف هفتگی خود دست پیدا کنید. راه حل های بازاریابی برای افراد موفق:    

 1. روش “ستاره، زنجیره و قلاب”

ستاره: محصول، خدمت و یا ایده شما. زنجیره: مجموعه ای از حقایق، منابع، مزایا و دلایل. قلاب: دعوت به عمل. عنصر کلیدی این فرمول زنجیره است. شما باید علاقه مندی مخاطبان به مطالب‌تان را در نظر بگیرید. حقایق حقوقی، منابع، مزایا و دلایل می توانند به آنها کمک کنند. مثال: بدون ایمیل! بدون هیچ کاری! داشتن زمانی آزاد! چگونه جهان کسب و کار بهترین کار ها را انجام می دهد:    

    17. روش ” آگاهی، تفکر، متقاعد کردن و اقدام” (ACCA)

آگاهی: وضعیت یا مشکل را مطرح کنید. تفکر: کمک به خواننده در درک اینکه چگونه این مطالب بر آنها تاثیر می گذارد. متقاعد کردن: ایجاد میل در خواننده برای استفاده از مطالب شما. اقدام   در این زمینه فرمول های بسیار متنوعی ارائه شده است. در حالی که فرمول های دیگر وضعیت را شرح می دهند و داستان ها را بیان می کنند، این مورد بیشتر حالت تشخیصی دارد: این چیزی است که اتفاق می افتد و همان موردی است که بر شما تاثیر می گذارد. هنگامی که تمامی مراحل به درستی انجام شود مرحله 2 مستقیما منجر به مرحله 3 می شود. مثال: چگونه بهترین وبلاگ نویسان دنیا کار خود را انجام می دهند. هم قطار ما شوید:  

 1. روش “1234”

  آنچه در گذشته برای تو انجام داده ام. آنچه هم اکنون انجام می دهم. من چه کسی هستم؟ آنچه در آینده انجام خواهم داد.   یکی دیگر از روش های مناسب این مورد است. پاسخ به این 4 سوال شما را با چالش های جالبی مواجه می‌کند. پس از گفتن مطالب و توضیح مزایا، اختیار کامل را باید به خواننده بدهید. شما باید خود را توصیف کنید و دلایل قانع کننده بیاورید تا مخاطبان به شما گوش دهند. در مرحله نهایی شما باید از افراد دعوت کنید تا پست های شما را مطالعه کنند. مثال: برای بازی بزرگ امشب به بلیط نیاز دارید؟ شما می توانید با رزرو بلیط در ردیف های جلو دوستان‌تان را تحت تاثیر قرار دهید.  

   19. روش So what

هر زمان که چیزی را بیان می کنید، دلیلش را از خود بپرسید. هلن نسترنکو، نویسنده وبلاگ Eloqua، این روش را یک راه عالی برای بیان ویژگی ها، مزایا و چشم انداز معرفی می کند. با پرسیدن این سوال از خودتان، می توانید مطالب مفید تری را آپلود کنید. علاوه بر این می توانید یک بخش نظرسنجی آنلاین راه اندازی کنید و از مخاطبان بخواهید تا آنها نیز به همین سوال پاسخ دهند. این روش منافع بسیاری برای شما در پی خواهد داشت. مثال: پست جدید وبلاگ ویلگول  “نکات توئیتر”  

 1. AICPBSAWN

توجه: شما می توانید بزرگترین مشکلات را نیز حل کنید. علاقه: دلیل اینکه چرا آنها باید به شما علاقمند شوند. اعتبار: دلیل اینکه چرا آنها باید به شما اعتماد داشته باشند. اثبات: اثبات آنچه شما ادعا می کنید درست است. مزایا: بیان همه موارد. نقاط ضعف: برطرف کردن همه موارد. اقدام: دقیقا به آنها بگویید که چه می خواهید انجام دهید. هشدار: هر اقدامی منجر به بروز اتفاقی خاص می شود. شما باید انگیزه مخاطبان‌تان را بالا نگه دارید.   درست است که این مورد کمی طولانی است اما می تواند کمک بزرگی به شما بکند. با این وجود، چندین نمونه خوب در اینجا بیان شده است. یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد احتمالا می تواند همه این موارد را در بر بگیرد. این یک ایده بزرگ است و پیدا کردن زاویه منحصر به فرد به محصول و یا ایده نکته کلیدی آن است. همانند فرمول FOREST، می توانید موارد مختلفی را با دیگران به اشتراک بگذارید. مثال: شما می توانید به گروه وبلاگ نویسان بپیوندید. در اینجا نظریه هایی درباره رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.  

 1. روش String of Pearls

در این روش شما باید مجموعه ای از مطالب متقاعد کننده را بیان کنید. اگر مطالب با استراتژی بازاریابی شما منطبق نباشند، می توانید جهت گیری های مختلفی را با استفاده از مزایا و یا هر عنصر مستقل دیگر ایجاد کنید. به این ترتیب یک مطلب کاملا  قانع کننده ایجاد می کنید. مثال: 17 ایده ای که ما در پنل های SXSW امسال شنیدیم.    

 1. روش The Fan Dancer

بدون هیچ توضیحی، مورد خاصی را مشخص کنید. The Fan Dancer چیست؟ این مورد واقعا ویژگی خاصی ندارد اما من بسیار به آن علاقه مند هستم. با استفاده از این روش شما جزئیات خاصی را برای ایجاد کنجکاوی در خواننده بیان می کنید، در حالی که هرگز هیچ اطلاعات واقعی در مورد آن موضوع وجود ندارد. به این ترتیب افراد علاقه مند می شوند تا مطلب شما را تا انتها مطالعه کنند. مثال: دیدار با Burrito maxim، هکر جدید و مورد علاقه ما  

    23. روشThe Approach

وارد مشکل شوید. یک راه حل پیشنهاد دهید. مخاطب را متقاعد کنید که راه حل شما کارساز خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که شما و راه حل‌تان قابل اعتماد هستید. اگر تا به حال یک تماس تلفنی از یک فروشگاه اینترنتی داشته اید ممکن است بخش هایی از این روش را درک کنید. مهم ترین بخش این مورد جلب اعتماد مخاطبان است. شما باید مراحل چندگانه ای را برای دستیابی به این موقعیت طی کنید. علاوه بر این باید روش های متفاوت بازاریابی را امتحان کنید. این پروسه ممکن است کمی طولانی و وقت گیر باشد. مثال: شما می توانید از نظرات دیگران در فیسبوک استفاده کنید و ذهن‌تان را گسترش دهید.    

 1. روش Bob Stone’s Gem

با بیان قوی ترین مزایای خود شروع کنید. مهمترین مزیت را گسترش دهید. به طور دقیق فرآیند انجام کار و ویژگی ها و مزایا را توضیح دهید. اظهارات خود را با نسخه پشتیبان تهیه کنید. به آنها بگویید که اگر به پیشنهادات شما عمل نکنند چه چیزهایی را از دست خواهند داد. با دلایل منطقی آنها را قانع کنید که چرا باید به توصیه های شما گوش دهند. Steve Slaunwhite این فرمول مفید را در کتاب خود با دیگران به اشتراک گذاشته است. افراد موفق با استفاده از این فرمول میزان فروش خود را افزایش می دهند و بهره وری را بالا می برند. مثال: هنگامی که مخاطبان‌تان مایل به دیدن مطالب‌تان در فیسبوک یا توییتر هستند، شما نیز باید این کار را انجام دهید. ویلگول برنامه ریز    

 1. روش6+1

  زمینه توجه میل فاصله راه حل دعوت به عمل 1+ اعتبار به گفته Danny Iny این روش مسیر مشابهی را با فرمول Pre-After-Bridge دنبال می کند و به خواننده القا می کند که زندگیش را بدون داشتن این محصول نمی تواند ادامه دهد. عنصر کلیدی که دانی اضافه کرد، اعتبار است. شما می توانید تمام موارد فوق را انجام دهید و به خوبی در مسیر فروش قرار بگیرید، اما بدون داشتن اعتبار نمی توانید روند خود را ادامه دهید. مثال: مردم برای به اشترام گذاری فایل های‌شان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.    

 1. روش UPWORDS

این یک روش جهانی است که اکثر افراد از آن استفاده می کنند. این روش می گوید که استفاده از کلمات رایج که تصاویر و نمونه هایی را در ذهن خوانندگان تداعی می کند به فرآیند بازاریابی کمک خواهد کرد. مثال: ما در حال طراحی استراتژی های جدیدی در مورد شبکه های اجتماعی هستیم. امروز شروع کنید:    

    27. روش OATH

4 مرحله برای بازاریابی محصولات، خدمات و ایده ها وجود دارد: توجه، ایجاد تفاوت، تفکر و تحریک کردن. این فرمول می تواند شما را راهنمایی کند و کمک کند تا بر نیاز خوانندگان خود تمرکز کنید. آنها در آگاهی از محصولات شما در چه مرحله ای قرار دارند؟ شما باید به کسانی که کاملا بی اطلاع هستند کمک کنید تا اطلاعات کافی را به دست آورند. این کار به جذب مخاطب کمک شایانی خواهد کرد. مثال: آیا تا به حال درباره این موضوع چیزی شنیده اید؟ شما باید همیشه پست های خود را آپدیت نگه دارید.   من نام دیمین فارنورت را چند بار در این مقاله ذکر کردم. او و تیم Copyblogger در توضیح این گونه مفاهیم بسیار خوب هستند.   این ها سبک ها و فرمت هایی است که ما از تبلیغ نویسی بیان کردیم. به احتمال زیاد ما بسیاری از آنها را به صورت ناخودآگاه در کارهای روزانه خود انجام می دهیم. ولی نمی دانیم که چه مزایا و منفعی برای ما دارد.  

من در اینجا 5 موردی که بسیار به آنها علاقه مند هستم را برایتان معرفی می کنم:

 1. Polysindeton: استفاده از ترکیبات اضافی: “اگر طناب یا چاقو یا سم یا آتش وجود داشته باشد، من آن را تحمل نخواهم کرد” شکسپیر، اتللو
 2. Chiasmus: ساختار معکوس: “انسان باید به جنگ پایان دهد یا جنگ به انسان پایان دهد.” جان اف کندی
 3. Epizeuxis: تکرار ساده کلمات و عبارات: “هرگز نگذارید کلمات بر اعتقادات و احساسات شما اثر بگذارند.” وینستون چرچیل
 4. Anaphora: در ابتدا مواردی را تکرار کنید: “جهان دیوانه! پادشاهان دیوانه! ترکیب جسورانه! ” ویلیام شکسپیر، پادشاه جان
 5. Epistrophe: در انتها نیز مواردی را تکرار کنید: آنچه که در گذشته و آینده ما قرار دارد نسبت به آنچه که در درون ماست بسیار ناچیز و کم ارزش است.” رالف والدو امرسون.

 

نتیجه گیری برای بهترین فرمول تبلیغ نویسی

بر اساس نقل قولی که از David Ogilvy وجود دارد بهترین روش برای تبلیغ نویسی برای هر کسی متفاوت است و بستگی به ویژگی هایش دارد. گاهی تکرار مطالب بهترین روش برای جذب مخاطب است. ما در اینجا توصیه هایی را برای افزایش مخاطب برای وب، وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی ارائه دادیم. شما باید فرمولی را که متناسب با شما است را انتخاب کنید و همان را عملی کنید.   شما برای نوشتن مطالب از کدام فرمول تبلیغ نویسی استفاده می کنید؟ آیا مورد دلخواه شما در این لیست وجود دارد؟ شما می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.   این مقاله ترجمه ای از مقاله سایت بافر است ، امیدوارم برای شما مفید بوده باشد .

یه پاسخ بگذارید

Your email address will not be published.