ترفند ها و اصول تبلیغ نویسی حرفه ای

تبلیغ نویس برای محصولات دقیقا همان چیزی است که می توان گفت در فروشگاه های ایرانی به ندرت به چشم می خورد . بسیاری از فروشگاه های اینترنتی نه تنها روی تبلیغ نویسی محصول خود کار نکرده اند بلکه حتی نتوانسته اند مفهوم و کاربرد های محصول و یا خدمات خود را ارائه دهند و [...]
74
تبلیغ نویس برای محصولات دقیقا همان چیزی است که می توان گفت در فروشگاه های ایرانی به ندرت به چشم می خورد . بسیاری از فروشگاه های اینترنتی نه تنها روی تبلیغ نویسی محصول خود کار نکرده اند بلکه حتی نتوانسته اند مفهوم و کاربرد های محصول و یا خدمات خود را ارائه دهند و یک مفهوم کامل و دقیق از آن به خواننده ارائه دهند. این در حالی است که متخصصان با تجربه ی دیجیتال مارکتینگ یک شعار بزرگ دارند و آن این است ” مشتریان یک محصول را نمی خرند بلکه توضیحات آن را می خرند” از همین  شعار ساده می توان اهمیت تبلیغ نویسی را دریافت. 
  • اما چگونه می توان برای یک محصول تبلیغ نویسی دقیق انجام داد؟
  • اصول تبلیغ نویسی برای محصولات و یا خدمات به چه صورت می باشد ؟
  • چگونه می توان با کمترین حاشیه بیشترین مفهوم را به مخاطب منتقل کرد؟
  • از چه راه هایی باید برای ترغیب سازی مشتری استفاده کرد؟
 این ها سوالاتی است که با خواندن این مقاله به پاسخ آن ها خواهید رسید پس با ما همراه باشید.   

اهمیت تبلیغ نویسی

متخصصان دیجیتال مارکتینگ با تکیه بر شعار خود بر این باور هستند که آنچه اهمیت بیشتری از محصولات دارد در حقیقت توضیحات یک محصول است نه خود محصول. برای افراد هیچ گونه اهمیتی ندارد که شما چقدر برای محصول خود وقت و انرژی صرف کرده باشید مادامی که نتوانسته باشید یک تبلیغ مناسب برای آن بنویسید لزوما هیچ فروشی نیز نخواهید داشت. این امر بسیار ساده است  چون در ابتدای کار کاربران هیچ خریدی از شما نداشته اند و لذا هیچ فاکتوری برای بررسی و مقایسه ی شما ندارند و تنها چیزی که با آن مواجه هستند تبلیغ و محتوای محصول شما می باشد لذا این اولین شانس و مهم ترین شانس شما برای جلب مشتری می باشد چنانچه شما نتوانسته باشید در این صفحه محصول اصول تبلیغ نویسی را رعایت کنید و یا با مشتری ارتباط بگیرید لزوما فروش خوبی را هم تجربه نخواهید کرد. اهمیت تبلیغ نویسی  برای درک بهتر کافی است دو دوست با شرایط یکسان را تصور کنید که هر دوی آن ها در یک حوزه ی مشخص تخصص دارند و مهارت و انرژی آن ها برای محصولشان به یک اندازه است اما یکی از آن ها بیش از 90 درصد فروش بازار را در اختیار دارد و دیگری تنها 10 درصد حجم بازار را گرفته است.این در حالی است که حوزه ی فعالیتی آن ها نیز مشترک می باشد و گاها کیفیت کار نمونه ی اول بسیار کمتر از کیفیت کار نمونه ی  دوم می باشدپس چرا فروش او بیشتر است؟ تنها چیزی که او در اختیار دارد تبلیغات حرفه ای او برای محصولاتش است.آیا این نمونه برای شما آشنا نیست؟چندین نمونه از این تجربه ها را در بازار کشور دیده اید؟ 

آموزش اصول تبلیغ نویسی محصول و مراحل آن

در مورد تبلیغ نویسی محصول شما باید نکات ریز و درشت بسیاری را در نظر داشته باشید و به آن ها پایبند باشید . قبل از هر چیز بدترین شرایط ممکن را در نظر بگیرید . یعنی حالتی که در آن شخص بازدید کننده نه شما را می شناسد و نه هیچ گونه اعتمادی هم به شما دارد . حال وظیفه ی  شما این است که نه تنها محصول و خدمات خود را به او معرفی کنید بلکه می بایست با ایجاد اعتماد و اعتبار او را به خرید از خودتان ترغیب کنید. یکی دیگر از فاکتور هایی که باید در نظر بگیرید فاکتور سئو محتوا می باشد که مازاد بر جذاب بودن و جلب مشتری باید به گونه ای باشد که علاوه بر جلب خریدار باید بتواند نظر موتور های جستوجوگر را نیز به خود جلب کند و از آن ها نیز ورودی بگیرد و به عبارتی سبب افزایش بازید سایت شود. 

تکنیک های تبلیغ نویسی

در زیر مهم ترین قسمت های اصلی محتوای تبلیغاتی  یک محصول را برای شما شرح داده ایم امیدواریم که برایتان مفید واقع شود  عنوان محصول

عنوان محصول

عنوان محصول تقریبا می توان گفت که مهم ترین بخش هر محتوای تبلیغاتی می باشد . براساس همین محتوای تبلیغاتی است که کاربران تصمیم می گیرند که آیا در سات شما بمانند و یا خارج شوند و یا اصلا مطلب را تا انتها مطالعه کنند یا خیر.علاوه بر این عنوان محصول اولین چیزی است که کاربر در نتایج جستجوی گوگل با آن مواجه می شود و جذاب بودن آن سبب می شود تا کاربران به مقدار یبشتری روی آن کلیک کنند و همین امر میزان ورودی های وبسایت را افزایش می دهد.توجه داشته باشید تا عنوان تان به قدری کوتاه و گیرا باشد که بتواند در نهایتا سه ثانیه مخاطب را به خود جذب نماید. برای انتخاب یک عنوان مناسب سعی کنید وارد دغدغه های  مشتریان تان شوید و دریابید که آن ها به چیز هایی فکر می کنند و یا چه چیز هایی دغدغه ی شب و روز آن ها می باشد. ممکن است کاربر شما آزمون کنکور داشته باشد اما با وجود وقت کمی که دارد هنوز نتوانسته باشد خود را آماده کند حال اینکه اگر پیامی به تیتر ” کمکت می کنیم کنکور امسال رو قبول بشی” دریافت کند. اون شخص نه تنها تبلیغ مورد نظر را کنار نمی زند بلکه به دفعات بالا با آن تماس می گیرد. و تمامی لینک های منتهی به آن را مطالعه می کند و این همان امری است که فروشندگان باتجربه به آن توجه می کنند . یعنی توجه به نیاز کاربرحتما سعی کنید در تیتر محصول تان این توجه را قرار دهید و یا آن را به نمایش بگذارید تا کاربرتان به استفاده و یا مطالعه ی متن مورد نظر ترغیب شود. مزایای محصول

مزیت های محصول در تبلیغ نویسی

صرفا جذب مخاطب به معنی یک تبلیغ نویسی موفق نیست بلکه تبدیل آن به مشتری از مهم ترین قسمت های کارابه شمار می آید. کاربر ما ممکن است روزانه با چندین متن  و یا شعار مشابه با ما مواجه شود . لذا ما بایستی برتری های و مزیت های خودمان به او نشان دهیم  به صورتی که کاربر احساس کند واقعا محصول ما متناسب با نیاز او ساخته و تولید شده است.این نکته را باید همواره در نظر داشته باشید که کاربر ما هیچ گونه اعتمادی به ما و محصولات و یا خدماتمان ندارد و این وظیفه ی  ماست که این اعتماد و اعتبار را ایجاد کنیم . برای این کار علاوه بر مزیت ها بهتر است آمادگی و توانایی های خودمان رابه کاربرانمان نشان دهیم فرضا در مثال اس ام اس کنکور موارد زیر را متذکر شویم:
  • ما در سال قبل n تعداد داوطلب نا امید را از سد کنکور عبور دادیم
  • برنامه ما زیر نظر اسایتد معتبری چون xyz تدوین شده است.
  • مزایای ما نسبت به رقبا داشتن جامعه ی آماری بالا و.. می باشد
 در تبلیغ نویسی یک محصول شما نباید به ارائه ی  توضیحات ساده در مورد محصولتان بسنده کنید بلکه می بایست مزیت های آن را نشان دهید به طوری که به کاربر بگویید بعد از استفاده از این خدات یا محصولات این تغییرات در زندگی شما ایجاد می شود.برای مثال در نمونه ی کنکور می توان گفت که بعد از استفاده از طرح ما شما از سردرگمی نجات خواهید یافت و سال آینده در دانشگاه ثبت نام خواهید کرد و….البته بایستی این نکته را مد نظر داشته باشیدکه هر چیزی که عنوان می کنید باید اثبات شده باشد و از ارائه  مفاهیم ناصحیح و نامعتبر خودداری کنید.این تکنیک انتقال به آینده نام دارد که سبب ارضای احساسات شخص خریدار می شود و او را نسبت به خرید متمایل تر می کند.   

اثبات گفته ها در تبلیغ نویسی محصول

همانطور که گفتیم بایستی شما بد ترین حالت ممکن را در نظر بگیرید یعنی حالتی که کسی نه شما را می شناسد و نه به شما اعتمادی دارد علاوه بر این ادعای مختلفی در مورد محصولات و خدمات خود کرده اید  پس نیاز دارید تا ان ها را به به کاربرانتان ثابت کنید. در این حالت بهترین روش استفاده  از تجربه و سابقه و نمایش نظرات مشتریان سابق و رضایتمندی آن ها می باشد در مثال طرح کنکوری می توان آمار قبولی دانش آموزان سال ها قبلی و یا رضایت کاربرانی که در حال استفاده از آن طرح هستند را به نمایش گذاشت این امر سبب افزایش جذابیت و گیرایی می شود و احساس کاربر نسبت به محصول را ارضا می کند.  هدایای تبلیغ نویسی

هدایا

سعی کنید همراه محصولات خود هدایایی نیز برای خریداران تعبیه کنید به طوری که کاربر با یک خرید بتواند محصولات و یا امتیازاتی را به دست آورد که بعدا برای او سودآور باشد و مانند کارت هدیه و یا محصولات اشانتیون برای استفاده و یا حتی تخفیف در خرید های بعدی و…این امر سبب می شود تا کاربران شما را به رقبایی که این گونه تبلیغات و خدمات را ندارند ترجیح دهند و به جای خرید از آن ها سفارش خودشان را به شما بسپارند.برای مثال در مورد طرح کنکوری می توانید به کاربران خود دفتر برنامه ریزی و یا کتاب تست هدیه دهید که می تواند بسیار اثر گذار باشد.  گارانتی تضمین خرید محصول

تضمین محصول در تبلیغ نویسی

اگر محصول شما واقعا عالی است پس هیچ دلیلی وجود ندارد که نخواهید آن را برای کاربران تان تضمین کنید. سعی کنید روی محصولات و خدماتتان نوعی گارانتی بگذارید مثلا ضمانت تست یک هفته ای و یا ضمانت عودت وجه بعد از مدت زمان مشخص و…این نکته ی بسیار کوچک تاثیر بسیار شگرفی بر روی میزان فروش و نرخ تبدیل شما خواهد داشت چراکه شما به کاربرانتان نوعی اطمینان خاطر داده اید که هزینه ی  آن ها به هدر نخواهد رفت از این رو می باشد که کاربرانتان بدون هیچ تعللی شما را به رقیبانتان ترجیح می دهند و همین امر یک مزیت بسیار عالی برای شما به حساب می آید.   

اعمال محدودیت در تبلیغ نویسی یک محصول

ایجاد محدودیت و ضرب العجل یکی از کار آمد ترین روش ها در افزایش نرخ تبدیل محصولات می باشد. در این شیوه راهکار های متفاوتی وجود دارد که هرکدام بسته به نوع کسب و کار   متفاوت می باشد.فرضا می توانید تعیین کنید که این محصول تنها یک هفته فروش خواهد داشت و یی تنها به 7 نفر فروخته می شود . علاوه بر این می توانید تعیین کنید که اگر تا 3 روز دیگر خرید خود را ثبت کنید مشمول 10 درصد تخفیف خواهید شد و یا…این اعمال محدودت کاربر را وادارا به تصمیم گیری سریع تر می نماید که نتیجه ی آن سود بیشتر برای شما می باشد.   

آموزش اقدام کردن در تبلیغ نویسی محصول

گاهی اوقات بسیاری از کاربران وبسایت شما نمی دانند که به چه صورت برای خرید محصولات اقدام کنند و یا برای دریافت تخفیفات مختلف چه کاری انجام دهند . بهتر است برای این کار مراحل ثبت سفارش و یا نحوه ی بهره مندی از تخفیف ها و یا قرعه کشی را برای کاربران شرح دهید مسلما این امر دید بهتری به کاربرای برای ثبت سفارش و خرید می دهد. 

جمع بندی

در نظر داشته باشید که تبلیغ نویسی دیگر به عنوان یک هنر به حساب می آید و هر کسی نمی تواند یک تبلیغ حرفه ای برای محصولات خود بنوسید اما نکاتی که ما در این صفحه برای شما ذکر کردیم می تواند شما را برای نوشتن یک تبلیغ مناسب راهنمایی کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که با تبلیغ نویسی نمی توان هر محصولی را به فروش رساند . در حقیقت تبلیغ نویسی صرفا برای فروش محصولات عالی و درجه یک نتییجه بخش  است و اصولا برای فروش محصولات به درد نخور هیچ راهکاری بجز دروغ وجود ندارد ! . ر موارد فوق ذکر کردیم که یکی از اصول تبلیغ نویسی عالی اثبات ادعا ها می باشد و چنانچه شما دروغی گفته باشید نمی توانید به هیچ وجه آن را اثبات کنید مگر با یک دروغ دیگر .نکات فوق در حقیقت نکات پایه و اساسی در تبلیغ نویسی حرفه ای به حساب می آیند و افرادی که متمایل به تبلیغ نویسی محصولات  هستند می توانند با رعایت این نکات یک تبلیغ مناسب برای محصولات خود بنویسند با این وجود اگر حساسیت بالایی روی کسب و کار و تبلیغات خود دارید و یا نیاز به مشاوره در این زمینه دارید می توانید از خدمات تبلیغ نویسی وب سایت ویلگول کمک بگیرید.چراکه با تجربه ی  چندین ساله ی خود و مشاوره  و نمونه کار های قوی می توانند بهترین کمک  راهنما برای شما باشند.   

یه پاسخ بگذارید

Your email address will not be published.