ارز دیجیتال بیت کوین وارد بسکتبال می شود …

فراگیر شدن بیت کوین

رسانه ی Front Office Sports که بر روی اخبار دنیای ورزش تمرکز دارد در تاریخ ۱۴ نوامبر مصاحبه ای در این رابطه با مدیر ارشد فنی تیم بسکتبال دالاس انجام داد. او در این مصاحبه مدعی شد که تیم بسکتبال دالاس قصد دارد تا شیوه های منعطف تری را برای پرداخت توسط طرفدارانش مهیا کند این شیوه پرداخت به وسیله ارز های دیجیتال همانند بیت کوین می باشد .

64

 

 

در چند ماه گذشته خبر استفاده از ارز های دیجیتال توسط تیم های بسکتبال و لیگ بسکتبال آمریکا جنجال های بسیاری را به پا کرد . بنابر گزارش ها تیم بسکتبال دالاس آمریکا در اواسط ماه اوت امسال پذیرفت که از پرداخت بیت کوین برای خرید بلیت ها ، لباس ها ، دریافت کمک ها و… برای تیم بسکتبال خود استفاده کند . این خبر بسیاری از طرفداران دنیای ارز های دیجیتال را خشنود کرد . اما این خشنودی هنوز پای نگرفته بود که امروز مدیر ارشد فنی تیم بسکتبال دالاس یعنی آقای ماوریکس در مصاحبه ای گفت که هنوز طرفداران کافی برای ایجاد چنین قابلیتی فراهم نشده است .

رسانه ی Front Office Sports که بر روی اخبار دنیای ورزش تمرکز دارد در تاریخ 14 نوامبر مصاحبه ای در این رابطه با مدیر ارشد فنی تیم بسکتبال دالاس انجام داد. او در این مصاحبه مدعی شد که تیم بسکتبال دالاس قصد دارد تا شیوه های منعطف تری را برای پرداخت توسط طرفدارانش مهیا کند این شیوه پرداخت به وسیله ارز های دیجیتال همانند بیت کوین می باشد . او گفت به وسیله این روش کاربران قادر خواهند بود تا از طریق ارز های دیجیتال اقدام به خرید بلیط بازی های این تیم ، اهدای کمک های مالی ، خرید لباس ورزشکاران و سایر فعالیت های مربوطه دیگر کنند . البته او گفت که طرفداران این شیوه هنوز بسیار اندک است و نمی توان گام عملی برای آن انجام داد . او در ادامه افزود :

” هنوز کاربران این شیوه بسیار اندک هستند. من نمی خواهم آن را انکار کنم ولی کاربرانی هستند که از آن استفاده می کنند . ما حرف طرفداران را شنیدیم و تحقیقاتی را هم در این زمینه انجام دادیم اما این شیوه ای است که هنوز 99 درصد جامعه از آن استفاده نمی کنند و  تا زمانی که این شیوه بیشتر نشود نمی توان از آن استفاده نمود . البته باید بگویم که این یک صنعت و شیوه پرداخت بسیار مناسب است . “

 

تیم دالاس دومین تیم در لیگ بسکتبال آمریکا ( NBA) می باشد که می خواهد از پرداخت به وسیله ارز های دیجیتال ( بیت کوین  و… ) استفاده کند . این تیم در ماه اوت اعلام کرد که قصد دارد این شیوه پرداختی را برای طرفداران خود فراهم کند . این تیم از درگاه پرداخت BitPay برای پرداخت های خود استفاده خواهد کرد .

ماوریکس در ادامه صحبت هایش افزود که ” پرداخت به وسیله ارز های دیجیتال در حقیقت پاسخ به برخی از درخواست ها بوده و ما می خواهیم تا چیز های جالبی را برای طرفداران خود آماده کنیم”

 

ورزشی که بلاک چین و ارز های دیجیتال را می پذیرد

لیگ بسکتبال آمریکا یعنی NBA جزو اولین ورزش هایی بود که ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین را پذیرفته و از آن ها استفاده می کند . تیم های محبوب این لیگ یکی پس از دیگری اقدام به استفاده از این رمز ارز ها می نمایند . در اواسط ماه اکتبر نیز تیم ساکرامنتو کینگز به عنوان اولین تیم از این لیگ اقدام به پذیرفتن ارز های دیجیتال نمود . این تیم در همکاری با شرکت اسباب بازی سازی Kaiju  و در برنامه Shot  اقدام به معرفی این طرح خود نمود و امکان خرید بر اساس رمز ارز های بیت کوین و اتریوم را برای کاربران فراهم آورد .

 

در اروپا نیز شرکت تولید کلیکسیون دیجیتالی Stryking Entertainment  مونیخ در همکاری با باشگاه FC Bayern  آلمان ، امکان خرید کالا هایی بر پایه بلاک چین و ارز های دیجیتال را برای طرفداران و بازیکنانش فراهم آورد .

 

یه پاسخ بگذارید

Your email address will not be published.